Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Więcej o przeglądach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez lukaszc2
    Ten olej co chcesz zalać (Neste 0w40) to spełnia normę ale dla stałego okresu międzyobsługowego, a tam masz zmienny okres QG1 (czy jakoś tak- naklejka w książce serwisowej) dopytaj czy nie ma to wpływu na gwarancję na silnik. W mojej opinii 0W40 może być za "rzadki" zbyt lejący żeby Ci nie zaczęło ubywać oleju normalnie w ten silnik idzie 5W30. Jak już chcesz zmienić olej to weź jakiś spełniający normę VW 50400
    Masz rację, ten olej jest dla stałego okresu międzyobsługowego (1rok/15kkm) i na taki właśnie planowałem przejść zgodnie ze specyfikacją VW (teraz jestem na zmiennym okresie 2lata/30kkm):

    VW 500 00 - Oleje do silników benzynowych i wolnossących
    silników Diesla.
    VW 501 01 - Oleje silnikowe o wszechstronnym zastosowaniu do silników benzynowych
    i wolnossących silników Diesla.
    VW 502 00 - Oleje do silników benzynowych pracujących w trudnych warunkach.
    VW 503 00 - Oleje do silników benzynowych w samochodach osobowych z
    przedłużonym okresem między wymianami (WIV: 30 000 km, 2 lata).
    VW 503 01 - Oleje do doładowanych silników benzynowych w samochodach
    osobowych z przedłużonym okresem między wymianami
    VW 504 00 - Oleje silnikowe z systemem Longlife. Do silników
    benzynowych i Diesla łącznie z silnikami Diesla wyposażonymi w filtry
    cząstek stałych
    VW 505 00 - Wielosezonowy olej silnikowy do silników Diesla z i bez
    turbodoładowania.

    Ogólnie temat wymiany oleju jest sprawą dyskusyjną, >>>TUTAJ<<< znalazłem ciekawy artykuł.

    [ Dodano: Czw 08 Maj, 14 19:55 ]
    Ponieważ szkodnik jest jeszcze rok na gwarancji fabrycznej postanowiłem wymienić olej + filtr oleju w ASO Gall ICM Wrocław, jako że jakoś nie wierzę w teorię przebiegów na jednym oleju po 30kkm (olej i filtr przywiozłem swój):
    - wymiana oleju w ASO + kasowanie przeglądu olejowego + wpis w książce - 51 pln
    - olej Neste 0W40 - 185 pln
    - filtr oleju Knecht OC 977/1 - 30 pln

    Skasowany przegląd olejowy (przegląd gwarancyjny dalej jest ustawiony na 30kkm)
    JEST >>> O2FL by Lockin

    BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
    BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
    BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
    BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

    Komentarz


    • #77
      Jak wyglądał u Was przegląd przy 30k? Ile trwał? braliście własny olej? Kosztował 600-800 zł czy coś dopłacaliście?

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez Sweetdream
        Jak wyglądał u Was przegląd przy 30k? Ile trwał? braliście własny olej? Kosztował 600-800 zł czy coś dopłacaliście?
        U mnie koszt 399 pln (w tym wymiana filtra powietrza i kabinowego i jednego bezpiecznika od zapalniczki) olej własny, trwało to ~ 3h.
        Pozdr. Przemek

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez Przem78
          Zamieszczone przez Sweetdream
          Jak wyglądał u Was przegląd przy 30k? Ile trwał? braliście własny olej? Kosztował 600-800 zł czy coś dopłacaliście?
          U mnie koszt 399 pln (w tym wymiana filtra powietrza i kabinowego i jednego bezpiecznika od zapalniczki) olej własny, trwało to ~ 3h.
          A gdzie robiłeś ?
          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

          Komentarz


          • #80
            A gdzie robiłeś ?
            U Machudery w Łęczycy, z czystym sumieniem mogę polecić
            Pozdr. Przemek

            Komentarz


            • #81
              Ja w tamten czwartek byłem na przeglądzie 60kkm i zostawiłem w skodzie 2000 zl. Producent co 60 kkm przewiduje wymianę oleju i filtru w DSG i stąd dodatkowy 1000zl poleciał na konto Serwisu.

              Komentarz


              • #82
                a jaki olej do 1.6 TDI leje Skoda??

                Komentarz


                • #83
                  Skoda leje castrola defaultowo, ale jak mają inny to też wleją.

                  Ja mam pytanko do osób z małopolski do którego ASO w Krakowie lub okolicy się udać na pierwszą wymianę oleju po 4k. Olej i filtr mam swój.
                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                  Komentarz


                  • #84
                    Mam już przejechane prawie 10 tys km i chciałem umówić się na wymianę oleju i przejście na stałe okresy międzyobsługowe. W serwisie poinformowano mnie, że przy tym silniku (1.4) nie ma możliwości przejścia ze zmiennego na stały okres międzyobsługowy. Niby jest zakodowany jakiś symbol w komputerze i nie da rady go zmienić. Gościu powiedział, że jeśli zmienię olej (mam swój) nawet u nich to stracę gwarancję na auto. Jak to jest bo przecież wiele osób zmieniło okresy na stałe. Serwis miał rację czy szukać innego ??

                    Komentarz


                    • #85
                      Zdecydowanie szukaj innego serwisu :szeroki_usmiech
                      Moja miała 3 tyś. to przy wymianie oleju kazałem zmienić..., jakoś problemu nikt mi nie robił. Olej dostarczyłem również swój (Neste 0W40).
                      Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                      Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                      Komentarz


                      • #86
                        Gdzie to takie takie dobre serwisy są ?
                        Dzwoniąc do kolejnego serwisu usłyszałem, że nie ma problemu żeby zmienić ustawienia na stałe okresy międzyprzeglądowe. Natomiast nie mogę zalać oleju o normie VW 502 00/505 00 (motul 8100 x-max 0W40) tylko musi być norma 504 00 bo inaczej stracę gwarancję :evil:
                        Szukać kolejnego serwisu ?? :lol:

                        Komentarz


                        • #87
                          A po co zmieniać okres między przeglądowy wystarczy zostawić olej z normą 504 i zmieniać co 15 tyś.

                          [ Dodano: Pią 29 Sie, 14 17:29 ]
                          Różnica w cenie nie jest jakaś wielka.

                          Komentarz


                          • #88
                            Wg mnie roznica bedzie, bo 504 przy takim samym uzytkowniu jest "projektowany" na 30tys km, a 502 na 15tys.. Wiec moga pozwolic sobie na lepsze parametry, kosztem zywotnosci..

                            Po za tym, jezeli by tak było, to by pewnie nie robili juz 502, bo po co? Wiecej zachodu 2 rozne oleje produkowac, a tak mozna by ograniczyc koszty, ba nawet cene podniesc, bo olej taki idealny do wszystkiego

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • #89
                              Ja bym tam zmieniał olej co tankowanie paliwa... Tak na wszelki wypadek.

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez Chris11
                                Ja bym tam zmieniał olej co tankowanie paliwa... Tak na wszelki wypadek.

                                Przecież nikt Ci nie zabrania, zmieniaj do woli
                                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez Basik_
                                  Skoda leje castrola defaultowo
                                  U mnie mają umowę z Shellem :P
                                  Pozdr. Przemek

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez Ironik
                                    Dzwoniąc do kolejnego serwisu usłyszałem, że nie ma problemu żeby zmienić ustawienia na stałe okresy międzyprzeglądowe. Natomiast nie mogę zalać oleju o normie VW 502 00/505 00 (motul 8100 x-max 0W40) tylko musi być norma 504 00 bo inaczej stracę gwarancję

                                    Szukać kolejnego serwisu ??
                                    Ja bym ich odesłał do instrukcji obsługi i tematu "Olej silnikowy", a następnie poprosił o wydruk oficjalnej informacji o zmianie dotyczącej braku możliwości stosowania normy 502.00 i stałego okresu obsługi dla silnika 1.4TSI, bo instrukcja takie stosowanie dopuszcza.

                                    Osobiście planuję zostać przy ustawionym zmiennym okresie obsługi i zalewać olej zgodny z normą 504.00, tyle że co roku, co u mnie łączy się z przebiegami 15-18tys. km.
                                    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      A ja jeszcze przed odbiorem auta poprosiłem żeby zmienili na stałe okresy przeglądowe i nie było z t tym problemów
                                      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez mariusz123a
                                        Producent co 60 kkm przewiduje wymianę oleju i filtru w DSG i stąd dodatkowy 1000zl poleciał na konto Serwisu.
                                        W DSGy nie ma tej niedogodności

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          No i jestem po wymianie oleju, koszt to 85PLN wymieniłem w krk na kocmyrzowskiej nikt nie robił problemu, że za wcześnie i że mam swoje części (olej i filtr).
                                          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            A po co chcecie cokolwiek zmieniac w komputerze ??

                                            Jezdzcie zmienic olej obojetnie gdzie, moze byc nawet ASO i niech nic nie zmieniaja.

                                            Generalnie na przeglad auto i tak zawola w okolicach 30kkm, wiec przy drugiej wymianie oleju
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez Maicroft
                                              A po co chcecie cokolwiek zmieniac w komputerze ??

                                              Jezdzcie zmienic olej obojetnie gdzie, moze byc nawet ASO i niech nic nie zmieniaja.

                                              Generalnie na przeglad auto i tak zawola w okolicach 30kkm, wiec przy drugiej wymianie oleju
                                              No jak masz świeży olej to można by przegląd olejowy skasować. Ja mam ustawione stałe okresy przeglądów.
                                              Więc jak ktoś zmieni olej przy 10k to raczej chce to zmienić żeby za kolejne 5k komputer nie wołał na wymianę
                                              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Dlatego ja nic nie zmienialem. Niech sobie pisze dalej o 30kkm, a ja wiem kiedy olej zmienic
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  A parametry oleju nie są sprawdzane jakoś?

                                                  Albo inaczej: na jakiej podstawie komputer decyduje czy przegląd olejowy ma być za 25tys.km a nie za 30tys. albo za 600dni, a nie 730?

                                                  Zamieszczone przez Basik_
                                                  No i jestem po wymianie oleju, koszt to 85PLN wymieniłem w krk na kocmyrzowskiej nikt nie robił problemu, że za wcześnie i że mam swoje części (olej i filtr).
                                                  Ktoś jeszcze może wymieniał olej w ASO i może się podzielić informacją o koszcie takiej wymiany w O3? (olej i filtr własne)
                                                  W Gdańsku u Plichty chcą ze mnie zedrzeć 105PLN po 10% rabacie i się zastanawiam czy nie zrobić wymiany oleju u Machudery w Łęczycy za 85PLN. Biorąc pod uwagę koszt dojazdu (30km - często bywam w Kutnie) wyjdzie na to samo, ale chyba nie dam zarobić zdziercom, to się może nauczą sensownie wyceniać usługi.

                                                  A ile płaciliście za filtr oleju (oryginalny czy zamiennik) do 1.4TSI/140KM CHPA?
                                                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                                  Komentarz


                                                  • Watek jest nowy i ma całe 4 strony, co gdzie i za ile jest na wcześniejszych stronach
                                                    JEST >>> O2FL by Lockin

                                                    BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                    BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                    BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                    BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X